Як допомогти дитині у вивченні мови

Усі ми прекрасно знаємо наскільки важко змусити дитину щось зробити, будь то прибирання будинку, домашні завдання або похід до лікаря. А додаткові заняття чимось, можуть викликати „головний біль”, “розлади шлунка” і “запаморочення ”. Хоча на ділі це виявляється лише небажанням що-небудь робити. Що ми, дорослі робимо найчастіше? Умовляння день у день, не допомагають.  Починаємо нервувати, кричати … А що, якщо зайти з іншого боку 🙂
1.Ставимо правильні цілі
У кожному віці вони свої. Підлітку можна пояснити що їхнє майбутнє залежить від цього язика. Дитині 7-10 років так не скажеш.
Що робити? Поставити цікавішу мета для його віку. У дитини є улюблений актор: “Якщо раптом ти зустрінеш його на вулиці, як ти з ним заговориш, адже він російської / української не знає? “. Є улюблена гра:” Знаєш, але ж якщо грати в оригіналі, тобі розкриється набагато більше таємниць “.
Улюблена музична група – підказати що перекладання їх пісень дуже цікаво. Тобто цікавимося тим чим захоплюється ваша дитина.
І допомагаємо йому зацікавитися мовою. І, до речі, таким чином можна налагодити відносини з дитиною або просто почати проводити більше часу з нею. Адже загальні інтереси  об’єднують. Але головне вибираючи мету варто орієнтуватися на те що цікаво дитині сьогодні.
2. Мотивуємо
Чи не залякує дитину,: “Не будеш вчитися-будеш дурним”. Намагаємося прибирати “НЕ” з мотиваційних промов. Адже, якщо задуматися, ми всі ходимо на роботу, і досить часто, дуже не бажаючи. Чому, тому що розуміємо  – ТРЕБА.А дитині поки НЕ ТРЕБА (немає у нього поки такого слова :)) Невже складно просто сказати дитині: “Ти вивчиш. Ти у мене найрозумніший! Я в тебе вірю! У тебе все вийде!”. Не знаю як ви,  а я б вивчила. Просто тому що відчула б себе здатною, просто тому що знаю що в мене вірять. Таким чином, цими ж словами допомагаємо дитині повірити в себе.
3. Розуміємо дитину
Всі ми знаємо слова: “Всі ми помиляємося” або “На помилках вчаться”. Так ми дорослі часто виправдовуємо себе, але тільки справа доходить до дітей, все це забувається. Не варто відразу лаяти дитини за помилки, може просто варто дізнатися що сталося. Допомогти усунути причини невдачі або невпевненості. Адже це може бути всього-на-всього невпевненість в собі. (Не зрозумів тему, боїться уточнити у вчителя або погано почувався, або боїться уточнити тому, що думає що його будуть дражнити).
Причин може бути безліч, але не завжди у нас є час розібратися, зупинитися і подумати. А головне прислухатися до наших дітей.  Не забивайте хвалити дітей навіть за невеликі перемоги, адже успіх складається якраз  з цього. Любіть свою дитину, не забувайте, що всередині вас сидить такий же маленький пірат, як і той що перед вами. Любіть їх, проводьте з ними час, показуйте приклад або просто будьте поруч. Нехай ваша дитина знає, що щоб не сталося в його житті, вона завжди може вам довіриться. І тоді ви не тільки зможете допомогти дитині, але ще  допоможете собі, знайти друга в особі вашого крихти (будь-якого віку).

Кузьменко Тетяна Валеріївна
Викладач англійської мови
ПП «Перші Київські курси іноземних мов. Харків»