Вивчення мови у Розмовному клубі

Олена Бондарчук
Викладач англійської мови
м. Кам’янець-Подільський

Сучасне життя переконливо доводить, що знання іноземних мов є одним з важливих умінь, яким повинна володіти людина в ХХІ столітті. Щоб успішно конкурувати на ринку праці та почувати себе впевненим у завтрашньому дні, освіченій людині необхідно знати три-чотири європейські мови, причому обов’язково англійську. Знання іноземної мови є своєрідною перепусткою в сучасний світ, і таку перепустку має отримати кожен з нас.

Слід пам’ятати, що, скільки людина знає мов – стільки й життів вона матиме. І якщо проаналізувати минуле, то відомо, що у ХХ столітті вивчати іноземну мову спочатку було престижно, потім з часом – модно, а зараз у ХХІ столітті – край необхідно.

Навчитися писати, читати, а також розуміти без проблем найпоширенішу іноземну мову – англійську – на сьогоднішній день можна різними способами, проте, кожен викладач скаже вам, що без практики спілкування результат буде незначним. В такому випадку на допомогу тим, хто хоче насправді спілкуватися прийдуть розмовні клуби. Саме з метою постійної практики мовних навичок з вересня 2016 року на Перших Київських курсах іноземних мов відкрився «Розмовний клуб» за участі носіїв мови. Участь у безкоштовному «Розмовному клубі» дає можливість:

  • Розширити словниковий запас.
  • Розвинути навички зв’язного викладу думок, мовлення, комунікації.
  • Познайомитися з новими людьми.
  •  Обговорити багато актуальних тем.
  •  Приємно провести час.

Причин, за яких варто відвідувати «Розмовний клуб» може бути декілька: подолати сором’язливість і невпевненість, спілкуючись із носіями мови, розговоритись перед поїздкою до англомовної країни, або ж просто розширити навички спілкування та познайомитись з цікавими людьми, які поділяють ваше захоплення іноземною мовою.

Перед відвідуванням «Розмовного клубу» варто також врахувати потреби до рівня володіння англійською мовою та обрати групу за віковою категорією. Для молодшої групи дітей «Розмовний клуб» пропонує перегляд англомовного фільму та завдання відповідно до рівня їхніх знань. Для старших студентів спілкування з носієм мови рекомендується починати приблизно на середньому рівні підготовки лише для того, щоб: безпосередньо дізнатися про культуру поведінки представника іншої країни; покращити вимову; досягти розуміння вживання неформальних оборотів мови; подолати мовний бар'єр.

Слід пам’ятати, що розмова – це вміння правильно слухати і говорити, тому щоб освоїти цю майстерність, треба саме пильно слухати й активно брати участь у дискусіях. Для цього, звичайно, можна зазубрити фрази. які підходять для якихось спеціальних ситуацій (наприклад, як замовити в ресторані їжу або як зняти кімнату в готелі), але правильніше було б освоювати навички повноцінного усного мовлення, щоб не бути обмеженим у спілкуванні і в обговорюваних темах.

Починаючи спілкуватися з англомовним носієм мови, кожен студент відразу отримує потужний стимул для подальшого прогресу у своїх заняттях. Відчувши радість від того, що його розуміють не просто викладачі, а англомовні люди, студенти роблять різкий ривок у навчанні.

Спілкування з носіями мови дозволяє випробувати на міцність отримані теоретичні знання та навички. Це свого роду стресова ситуація, яка загострює всі почуття, здібності та можливості. Саме так починають розмовляти чужою мовою люди, які випадково опинилися за кордоном без спеціальної підготовки. Розмовні заняття миттєво виявляють сильні та слабкі сторони студента, рівень його знань, а також ті моменти, які слід доопрацювати.

Під час спілкування у «Розмовному клубі» студенти не завчають фрази в конкретних ситуаціях, а отримують тверді основи саме розмовних навичок, навчаючись побудові пропозицій та використанню коректних слів.

Ви теж хочете навчитися розмовляти англійською мовою? Приєднуйтесь до «Розмовного клубу» на Перших Київських курсах іноземних мов – вже через кілька місяців вільне спілкування з носіями мови стане для вас реальністю.

Спілкуйтеся англійською легко! Де хочете, з ким хочете і на будь-які теми!