Онлайн тестування

Вивчаємо англійську мову за допомогою фільмів та серіалів

При вивченні англійської мови у багатьох студентів виникають труднощі з сприйняттям англійської мови на слух. Якщо до мови викладача вони вже звикли, то коли слухають аудіозапис, або дивляться відео мало що можуть розібрати у живій мові. А що вже говорити, коли ця мова насичена ідіомами, забарвлена різноманітними акцентами. В якості позакласної роботи над покращенням сприйняття на слух ми пропонуємо нашим студентам дивитися фільми та серіали англійською мовою. Всі ми любимо дивитися гарне кіно. Так чому ж не робити це ще й з користю?! Тоді вивчення англійської мови стане не тільки ефективним, але й захоплюючим.

Так, с чого ж почати? По-перше, вибирайте те, що вам дійсно цікаво. Не примушуйте себе дивитися серйозну драму, якщо вам до смаку комедії. А може ви давно бажали подивитися улюблений серіал мовою оригіналу? Перегляд того, що ви вже дивилися рідною мовою теж хороший варіант. Ви вже в курсі подій фільму і можете зосередитися на конкретних ситуаціях, фразах. Але навіть якщо ваш улюблений серіал Гра престолів або Шерлок, і ви їх бачили не один раз, дивитися їх мовою оригіналу і розуміти буде нелегко. Для цього необхідно володіти англійською на рівні Upper-intermediate. Тому вибирайте фільми/серіали з простою історією, повсякденними словами. Про значення багатьох слів і виразів можна буде здогадатися з контексту. Якщо слово чи вираз зустрічається часто, то це найбільш вживана лексика. Занотовуйте її у словник і намагайтеся застосовувати в розмові на заняттях.

По-друге, не нехтуйте англійськими субтитрами. Буває, що навіть знайомі слова у розмовній мові важко уловити на слух. Якщо ви дивитеся серіал, то поступово ви звикнете до вимови героїв і зможете їх розуміти без субтитрів. На багатьох сайтах є можливість перекладу незнайомих слів у субтитрах. Необхідно лише навести на потрібне слово курсор і натиснути кнопку. Таким чином ви будете розширювати свій словниковий запас. Також ви можете покращити свою вимову, повторюючи акцент, інтонацію, темп мови

Якщо відео було дуже корисним, і ви виписали багато потрібної лексики – вивчіть її після перегляду. А через декілька днів перегляньте відео ще раз, але вже без субтитрів. І ви побачите, як вам буде легко зрозуміти сказане. І у майбутньому ви зовсім відмовитеся від субтитрів.

Завдяки тому, що герої фільмів розмовляють як звичайні люди, а значить використовують скорочені форми, ідіоми, сленг – ви відкриєте для себе живу англійську мову. І вам буде набагато легше розуміти носіїв мови. Якщо ви будете дивитися гарні гумористичні серіали, комедії, то особливий англійський гумор стане вам більш зрозумілим. Тому що, як правило, він базується на грі слів. Звісно ж, будь-який фільм або серіал відображує побут, традиції носіїв мови, а ви ближче познайомитеся з іншою культурою та менталітетом.

Вивчення англійської мови за фільмами та серіалами перетворюється у захоплюючий процес, який негайно дає результат. Тому, якщо ваш рівень як мінімум Elementary, ви можете починати освоювати цей прийом. Успіхів!

 

Куркіна Ніна Сергіївна
викладач англійської мови, м.Харків