Вивчати мову ніколи не пізно

Оксана Вацик
Методист м. Коломия

Ви хочете вивчити іноземну мову і щоразу Вас щось зупиняє. Ви вигадуєте собі виправдання і відкладаєте навчання на наступний тиждень, місяць,рік...І так минає рік за роком . І що? Невже бажання самовдосконалитись , навчитися чомусь
новому і необхідному так і залишиться недосяжною мрією? Можливо пора пригадати , що Ви свідома розумна людина, цікава особистість і Ви можете все, якщо Ви дійсно чогось хочете?

Можливо є якісь перешкоди , які зупиняють вас розпочати навчання? Обмежений вільний час , брак інформації , банальні лінощі або страх , що вивчати іноземну мову для Вас вже запізно? Якщо ви все ще роздумуєте , чи варто вам навчатись , чи подолаєте ви власні страхи , чи, банально , впораєтесь Ви з навантаженням , тоді ознайомтесь з висновками науковців .

Вчені Лондонського університету провели наукове дослідження і дійшли висновку ,що людина ,яка вивчає іноземні мови , має більш гнучке і оригінальне мислення. Вони довели прямий зв'язок між активністю сірої речовини і знанням кількох мов. Також люди ,які вивчали іноземні мови мають кращу пам'ять , розвинутішу логіку і яву.

Так , скажете Ви. Але ж ми вивчали іноземну мову у школі . Але запитайте себе , чи пам’ятаєте Ви бодай щось. Якщо ні, то вперед , і до справи .

Більшість дорослих людей вважає , що вивчати іноземні мови потрібно в дитячому віці, тому що в цей час запам’ятовування відбувається краще. Можливо й так. Але і тут є свої “але”. Адже доросла людина може осягнути значно більше , в силу своєї освідченості і життєвого досвіду. До того ж , сучасні дослідження в галузі неврології довели , що мовні здібності дорослих людей перевищують здібності дітей. А все тому що , нервові клітини, які відповідають за лінгвістичні процеси, такі як семантичний аналіз і граматична сприйнятливість , розвиваються з віком.

Ще однією з переваг є можливість зосереджувати увагу довше. Діти , для прикладу, швидше стомлюються, їм стає нудно і вони втрачають інтерес до вивчення іноземної мови. Дорослі зазвичай мають мотивацію , яка допомагає їм . Вони знають для чого вони вивчають іноземну мову , які можливості відкриються перед ними , якщо вони це зроблять і вони чітко ідуть вперед до своєї мети , не звертаючи увагу на труднощі.

Дорослі студенти Перших Київських Курсів Іноземних Мов не тільки вивчають іноземну мову, але й знаходять нових друзів , дізнаються про життя та традиції інших держав та їх жителів, а також вдосконалюють свої розумові здібності. Адже науковці довели , що для здорової роботи, мозок повинен отримувати щодня нову інформацію . А що може бути краще за вивчення іноземної мови?