Роль свят в процесі вивчення іноземних мов

Проведення тематичних позакласних заходів є важливою передумовою формування в студентів міжкультурної компетенції, яка є необхідною для кращої
адаптації в країні, мова якої вивчається та кращого рівня спілкування з носієм італійської, іспанської, англійської, чи іншої іноземної мови. Одним з найкращих способів розвитку міжкультурної компетенції в учнів, які вивчають ту чи іншу іноземну мову, є проведення свят, які є невід’ємною складовою культури кураїни, мова якої вивчається.
Свято, як феномен соціального існування людей, покликане не тільки розвантажувати емоційну напругу, яка формується в учнів під час навчального процесу,
але й несе в собі неабияку виховну роль, адже вчить дітей приймати власні рішення, працювати в команді та поважати думку інших. Під час проведення свята на певну тематику, важливо, щоб воно було наповнене цікавим змістом, так щоб кожен учень сам хотів брати в ньому участь.
Організовуючи свята для своїх студентів, викладачі Перших Київських курсів іноземних мов враховують вікові особливості, творчі здібності та особисті побажання студентів, для того щоб провести той чи інший захід максимально цікаво та корисно. Заходи, запозичені з інших країн, мова яких вивчається, не тільки сприяють розкриттю здібностей студентів, відчуттю впевненості в собі та отриманню задоволення від результатів своєї праці, але й допомагають долати мовний бар’єр, шляхом занурення в атмосферу невимушеності свята.
Так, серед нещодавніх заходів проведених викладачами Перших Київських курсів іноземних мов було святкування дня св. Валентина. Цій нагоді був присвячений тиждень в період з 11 по 15 лютого, впродовж якого всі студенти Перших Київських курсів іноземних мов, від наймолодших до найдоросліших, займалися різноманітним тематичним хендмейдом, знімали святкові відео та ділилися любов’ю зі своїми рідними та друзями. Окрім отриманого задоволення, студенти також розширили свій кругозір, дізнавшись багато цікавого про походження цього свята, його легенди і традиції
святкування в різних країнах, і зокрема у Великобританії, де в цей день окрім звичних милих подарунків прийнято писати і дарувати своїм найдорожчим та найріднішим людям вірші. Студенти, які вивчають на Перших Київських курсах іноземних мов англійську, німецьку, польську та інші іноземні мови, завдяки святкуванню дня св. Валентина вивчили багато нової лексики, покращили свої вміння та навички виразного мовлення та читання, активізовуючи при цьому різноманітні граматичні конструкції, вивчені раніше.
Як підсумок – валентики та інші маленькі подарунки власними руками зроблено, вірші та пісні вивчено і записано на відео, слова любові сказано, а отже тиждень з нагоди святкування дня св. Валентина пройшов в любові та неймовірно позитивному настрої, який слід не загубити та зберегти в своєму серці на цілий рік наперед, аж доки повітря на Перших Київських курсах іноземних мов завдяки викладачам та їх студентам знову наповниться романтичним настроєм, саморобними сердечками і звісно ж любов’ю!