Найпопулярніші міжнародні тести на знання англійської мови

 Юрчак М.В.
Завуч  Перших Київських курсів іноземних мов

Нам   пощастило жити в   епоху глобальної інтеграції, коли зближення з іншими культурами  вітається. Ми цікавимося зарубіжною політикою, шоубізнесом, літературою, новинами зі світу моди та життям взагалі. І тут ну ніяк не обійтись без вивчення англійської мови, яка стала не лише запорукою міжнародного спілкування,  а й способом досягнення кращого рівня життя.  Зараз англійська мова потрібна скрізь, для отримання якісної освіти, кар’єрнго розвитку, подорожей. Тому все більше й більше молодих і амбітних українців задумуються над тим, що було б не погано отримати освіту в іноземному коледжі чи університеті або попрацювати в міжнародній компанії. Можливо, дехто навіть серйозно планує змінити місце проживання назавжди. Часто основною проблемою в цій ситуації є здача міжнародного тесту на підтвердження рівня володіння англійською мовою. Тому і виникає важливе питання: Який тест – IELTS, TOEFL чи Cambridge ESOL examinations потрібно обрати?

Найпопулярнішими міжнародними тестами на знання англійської мови без сумніву вважаються IELTS і TOEFL, кожен з яких має свої особливості.

TOEFL (Test Of English as a Foreign Language) був створений і курується американською компанією Educational Testing Service (ETS). Основна мета  TOEFL  - оцінити рівень підготовки тих, для кого англійська не є рідною мовою. Для чого його було впроваджено?  Тож, оскільки в другій половині дев’яностих до США почало прибувати багато іноземних студентів, то треба було якимось чином перевіряти, чи вміють вони читати, писати, сприймати на слух і спілкуватись.
На сьогоднішній день TOEFL складається з чотирьох частин: Reading, Speaking, Listening і Writing. Тест триває 4 години.  
Слід звернути увагу, що під час вивчення купи сайтів і літератури про TOEFL, на очі вам можуть трапитись два варіанти назви цього тесту: TOEFL pbt (що означає Paper Based Test ) і TOEFL ibt (що означає Internet Based Test). Цей останній вже майже повністю витіснив паперовий варіант. Сьогодні TOEFL складається через Інтернет, тому всі завдання демонструються на екрані комп’ютера і слід звикнути до цього. Розмовна частина TOEFL теж проводиться в Інтернеті, тобто ви змушені розмовляти з комп’ютером і відповідати на питання, що виникають на екрані. TOEFL ibt оцінюється за шкалою від 0 до 120 балів. За кожен модуль (Listening, Speaking, Reading і Writing) ви можете набрати від 0 до 30 балів. Ваш остаточний результат складається з суми балів за кожний з модулів. Для тесту TOEFL не існує поняття прохідного балу; при цьому кожен університет або інша установа встановлює свої вимоги. Мінімальний бал для TOEFL ibt звичайно варіюється в межах від 61 бали до 109 балів. Аналіз  балів TOEFL для вступу до різних університетів показав, що середній бал за TOEFL i становить приблизно 74,2 для студентів, і 82,6 для аспірантів.
Зараз більше ніж 8 500 навчальних закладів і компаній в більш ніж в 130 країнах світу вимагатимуть від вас сертифікат з результатами тесту TOEFL. 
Сертифікат TOEFL дійсний протягом двох років. Більш того, багато американських університетів розглядають результати, отримані не раніше, ніж за рік до вступу.
Середня вартість іспиту складає 180$ і включає розсилку результату в 4 визначені установи, а також тому, хто здає звісно. 

Також великою популярністю зараз користується IELTS (International English Language Testing System) - міжнародна система тестування на знання англійської мови. Тест визначає рівень володіння англійською мовою тих, хто збирається іммігрувати, навчатися або проходити практику в англомовному середовищі, і дозволяє визначити рівень володіння англійською мовою у людей, для яких англійська не є рідною. Іспит IELTS був створений в 1990 році  як сучасний британський аналог TOEFL спільно трьома організаціями: Британською Радою, Австралійської освітньою організацією IDP та Кембриджським Університетом.
Тест IELTS, в обов'язковому порядку, необхідно здавати всім, хто планує:
•    подавати документи на імміграцію в Канаду, Австралію, Нову Зеландію, Великобританію;
•    навчатися в канадських, австралійських, новозеландських, американських, британських або ірландських університетах. Кількість навчальних закладів у світі, що визнають результати іспиту IELTS, постійно збільшується.
З усіх міжнародних іспитів, призначених для визначення рівня знань англійської мови, тільки іспит IELTS передбачає оцінку володіння мовою з урахуванням середовища, в якому кандидат на складання іспиту буде використовувати свою англійську. Для цього існує два модулі тесту IELTS: Academic Module (для вступників до університетів за кордоном) і General Module (для тих, хто виїжджає на ПМЖ у Канаду, Австралію або Нову Зеландію).

Обидва варіанти складаються з чотирьох частин: Reading, Writing, Listening, Speaking. Перші дві частини в різних модулях відрізняються, два інших модуля- аудіювання та інтерв'ю - збігаються. Перші три модулі (Listening, Reading і Writing) завжди проводяться в один день. Модуль Speaking може бути проведений як в той же день, так і перенесений на будь-який інший день протягом семи днів до або після дня здачі трьох інших модулів. Загальна тривалість тесту 2 години 44 хвилини.
Шкала результатів IELTS охоплює всі рівні знання англійської мови від 0 ("нічого не знаю") до 9 ("володію мовою як освічений англієць"). Максимальний бал на IELTS це 9. До речі, нереально отримати такий бал. Людина, набравши 8 або 8.5, вже знає англійську досконало. Однак для вступу в більшість ВНЗ закордоном досить набрати 6 - 6.5 (для технічних спеціальностей - 5.5), для імміграційних цілей: 5-7 балів. Отже, тест складається з 4 секцій, максимальний бал по кожній з секцій 9, а загальний бал буде середньоарифметичне з цих 4 оцінок.

Сертифікат IELTS відкриває для вас двері більш ніж в 7000 навчальних закладів, державних та професійних організацій у 120 країнах світу, які визнають його як об'єктивний і надійний доказ володіння англійською мовою. Основні країни, в яких визнаються результати екзамену - Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Ірландія, США.

Термін дії сертифіката IELTS - 2 роки; після цього рівень володіння англійською знову доведеться підтверджувати. Цим IELTS схожий з TOEFL.

Вартість здачі такого екзамену в Україні на початок 2017року становила 3500грн. Результати екзамену IELTS доступні в системі онлайн на 13-ий день після здачі іспиту.

Кембриджські іспити з англійської мови (Cambridge ESOL - English for Speakers of Other Languages) дають можливість отримати найавторитетніші у світі сертифікати, що підтверджують мовну кваліфікацію. Іспити Cambridge ESOL розроблені і координуються Cambridge Assessment - некомерційним екзаменаційним підрозділом Кембріджського університету (University of Cambridge), який є найбільшою в Європі організацією, що займається оцінкою рівня володіння мовою. Всі Кембриджські іспити з англійської мови відповідають загальноєвропейській системі оцінки мовної компетенції (Common European Framework of Reference for Languages, CEFR - встановлює шкалу рівнів володіння іноземною мовою - від рівня А1 (початківці) до рівня С2 (володіють мовою досконало).). Кембриджські іспити є частиною цієї системи і сприяють її подальшому розвитку.

Іспити Cambridge ESOL  включають в себе п'ять тестів визначення рівня володіння англійською мовою - KET, PET, FCE, CAE, CPE і три тести на визначення знань ділової англійської мови - BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher. Одна з переваг Кембріджських іспитів - у тому, що з величезного розмаїття іспитів різного рівня, специфіки та тематичної спрямованості можна вибрати те, що цікавить саме вас і відповідає саме вашому рівню підготовки. Люди складають Кембриджські іспити з різних причин:
•    вступити до університету або коледжу,
•    мати перспективу подальшого кар'єрного зростання,
•    об'єктивно оцінити свої знання з англійської мови,
•    мати більш високу мотивацію при вивченні англійської мови.
По всьому світу тисячі університетів, роботодавців та офіційних організацій довіряють результатам Кембріджських іспитів. 
На Перших Київських курсах іноземних мов  Ви зможете якісно підготуватися до здачі міжнародних іспитів IELTS, TOEFL та  Cambridge ESOL.
Тематично побудовані уроки містять різноманітні типи завдань з розвитку всіх мовленнєвих та екземенаційних умінь і навичок, необхідних для успішної здачі іспитів. 
Заняття проходять у мінігрупах або за індивідуальним графіком. Переважна більшість наших студентів успішно складає тести і отримує високі бали.