Навчання читання

 Безсумнівно, читання є невід’ємною частиною в процесі оволодіння мовою. Багато дітей, м’яко кажучи, відчувають невпевненість у собі і страх перед читанням на англійській мові. В їх маленьких голівках поселяється страх і боязнь того, що вони ніколи не опанують цього важкого завдання. Тому, задача вчителя і батьків полягає перш за все у тому, щоб допомогти дитині подолати цей психологічний бар’єр. Співпраця батьків і вчителя повинна обов’язково бути, адже дитину потрібно перш за все підбадьорити і допомогти їй опанувати таку важливу навичку як читання. Сьогодні ми намагатимемось розкрити основні прийоми і методи, які слід використовують при навчання дітей читанню.

  1. Починати слід з ознайомлення дітей з алфавітом та звуками, що позначає кожна буква. Подавати літери слід не всі разом, а поступово, не навантажуючи дитину надмірною інформацією. Поступово слід переходити до ознайомлення з буквосполученнями і легкими словами, а далі ознайомлювати дітей із більш складними і довшими словами.
  2. Намагайтесь зробити процес запам’ятання звуків і слів цікавим. Адже чим цікавіше дітям буде засвоювати матеріал, тим більше вони зможуть запам’ятати і відтворити на наступний раз. Обов’язковою умовою є відпрацювання набутих навичок і їх постійне практикування у формі різноманітних ігор.
  3. Також не потрібно нехтувати сучасними спеціальними посібниками, які з легкістю можна знайти на полицях усіх книжкових магазинів. Використовуйте так звані «читалочки», що значно спростять процес навчання читання.
  4. Не забуваємо хвалити дитину і заохочувати її.
  5. При навчанні читанню використовуйте яскраві малюнки із потрібною літерою, на яких зображено предмет, що починається з даної літери і також надруковано слово на позначення даного предмета. В цьому слові, потрібна літера повинна бути виділена іншим кольором, для кращого запам’ятовування.
  6. Обов’язковою умовою є систематичність, тобто постійно працюємо над удосконаленням навички читання, не відкладаємо роботу на один день в тижні, тому як пам'ять є нестійкою і діткам притаманне явище забування.

Таким чином, ми коротко закцентували вашу увагу на найголовніших аспектах, необхідних для оволодіння навичкою читання на англійській мові. Якщо ж у вас виникають питання чи просто вам самостійно важко впоратись із поставленим завданням – звертайтесь до будь-якого відділення ПП « Перші Київські курси іноземних мов» і ми радо допоможемо вам.