Для чого вивчати італійську мову?

Світлана Куфлей
м. Тернопіль

Ви мрієте відвідати Італію? Ви хочете на власні очі побачити Колізей, покататись на гондолі у Венеції, побувати на балконі Джульєтти у Вероні? Бажаєте скуштувати справжню італійську каву, пасту чи неаполітанську піцу? Вивчення італійської мови — вірний шлях до здійснення Ваших мрій! В цьому Вам допоможуть Перші Київські курси іноземних мов (Тернопіль).

Італію пізнають з різних сторін. Гурмани і прихильники середземноморської кухні можуть відправитися на південь Італії, щоб отримати насолоду від місцевих страв. Прихильники гірськолижного спорту, звичайно ж, оцінять такі регіони північної частини Італії: П’ємонт, Ломбардію, Трентіно. Безкрайні італійські пляжі задовольнять смаки найвибагливіших туристів. Столиця світової моди — Мілан. Там очі розбігаються від стильних бутиків «Гуччі», «Армані», «Валентіно», «Прада». Це місто не залишить без покупок ні одного шопоголіка. А якщо Ви турист-інтелектуал, то Вам у Тоскану. Колиска Відродження — Флоренція. Вона подарувала світу великих Леонардо да Вінчі, Галілео Галілея, Данте Аліґ’єрі, Ніколо Мак’явеллі і літературну італійську мову. Туристи в цьому місті насолоджуються красою собору Санта-Марія-дель-Фйоре, базиліками та церквами, відвідують галерею Уффіці, один з найстаріших музеїв Європи. Кожен куточок Італії розказує про історію і розвиток цивілізації, починаючи з пам’яток епохи античності, що збереглися до наших днів: римські терми, амфітеатри, Помпеї. Цей список можемо закінчити сучасною індустрією моди і вишуканою кухнею. Багато хто з нас виріс у музичному супроводі пісень Тото Котуньйо. Фестиваль Санремо, фільми з Адріано Челентано теж нам знайомі з дитинства. Італійська — мова сонця, кохання і щастя!

Ця мова дуже мелодійна, дзвінка і пристрасна. Знання італійської мови дозволяє краще оцінити класичну музику і насолодитись нею. Недаремно італійською написано стільки чудових пісень і оперних арій, шедеврів світового театру і літератури. Саме Італія стала батьківщиною опери, і всі найвідоміші оперні твори звучать італійською. Володіння хоча б її основами зробить Ваше перебування в Італії більш насиченим. Ви матимете шанс позбутися необхідності подорожувати по Італії виключно в складі туристичних груп. Ви зможете самостійно планувати свою подорож, вільно вибирати маршрути цією дивовижною країною і насолоджуватись її чудовою культурою та історією, при цьому вільно розуміти оригінальну мову італійців. Адже знання мови — це встановлення справжнього контакту з тими, хто Вас оточує. Ви побачите зовсім інший світ. Італійці — відкриті, привітні, позитивні люди. Неважливо, чи це продавець маленького сімейного магазинчика, з яким Ви «перекинулись» парою слів, чи симпатичний чоловік або жінка на вулиці, які зробили Вам комплімент, чи бармен, який щоразу Вас вітає незмінним «чао» — все подарує прекрасний досвід теплого, відкритого спілкування з новими людьми.

Коли розумієте та спілкуєтесь італійською мовою, зможете пережити набагато більше, ніж просто смачно поїсти чи помилуватися гарними пейзажами. Ваші подорожі, які раніше обмежувалися тижнем в готелі і фотографіями на фоні відомих пам’яток перейдуть зовсім на інший рівень. Володіння італійською мовою, хоча б і на елементарному рівні, повністю змінить Ваш досвід у подорожах. Ви зможете порозумітись в аеропорту, готелі і барі, запитати дорогу у перехожих. Не секрет, що в Італії далеко не всі розмовляють англійською, так що мова пригодиться просто для побутового спілкування і вирішення проблем, що зустрічаються на шляху мандрівника.

Але вивчати італійську потрібно не тільки для подорожей в Італію. Всі починають опановувати італійську мову з різних мотивів. Хтось збирається приїхати на канікули чи у відпустку, хтось хоче знайти своє кохання за кордоном, хтось виходить заміж за італійця і переїжджає до чоловіка, хтось шукає в Італії роботу, а комусь просто цікаво і приємно говорити італійською. А ще Ви зможете насолоджуватись романтичними італійськими піснями, при цьому чудово розуміти їх зміст і наспівувати разом з улюбленими виконавцями мовою оригіналу.

В наш час посилюється інтеграція бізнесу. І якщо Ви збираєтесь зв’язати свій бізнес з Італією, Вам просто необхідно вивчити італійську для спілкування з постачальниками і замовниками з Італії, оскільки вони надають перевагу в своїй країні вести справи рідною мовою. Мистецтво, мода, дизайн, архітектура, опера, кулінарія — якщо Ви плануєте кар’єру в цих сферах, то знання італійської Вам просто необхідне. Ви завжди будете в курсі найсвіжіших новинок у світі моди, дизайну і мистецтва, тому що в таких напрямках Італія є провідною країною Європи і диктує свої закони в цих галузях. Знання італійської мови — це можливість отримати вищу освіту в сфері мистецтва у вищих навчальних закладах Італії, а також розширити свої можливості знайти цікаву творчу роботу.

Італійська — одна з найпоширеніших мов у Європі. 65 мільйонів людей є її носіями. Це державна мова Італії. Крім того, італійською говорять також і в республіці Сан-Марино, Ватикані, в деяких районах Словенії і Хорватії, частина жителів острова Мальта і Корсика, деяка частина Швейцарії, де італійська є однією з державних мов Швейцарської конфедерації. Це значно розширить межі Ваших подорожей і Ви зможете відчути себе впевнено не тільки в колоритній та емоційній Італії. Також за допомогою італійської мови Ви легко порозумієтесь з бельгійцями та французами, а взаєморозуміння з іспанцями встановлюється взагалі миттєво.

Італійська мова належить до групи романських мов, в яку входять також іспанська, французька, португальська, румунська тощо. А це означає, що вивчивши італійську, Ви зможете з легкістю освоїти будь-яку іншу мову з романської групи без зайвих проблем. Романські мови беруть початок від латині, якою говорили народи, що населяли Римську імперію. Італійська мова виникла на основі народної латинської мови. Вона складається із численних місцевих діалектів, які можна почути і зараз. Але для того, щоб Вас добре розуміли в тій чи іншій частині Італії, зовсім не обов’язково знати діалекти. Та що там казати, навіть самі італійці, якщо вони з північної частини Італії, не розуміють неаполітанського діалекту. Або ж навпаки — італійці з півдня не розуміють північного діалекту.

В ХІV столітті завершилося формування італійської літературної мови у місті Флоренція. Таким чином, тосканський (флорентійський) діалект ліг в основу загальнонаціональної італійської мови. Цьому сприяло те, що Флоренція на той час була важливим культурним центром. Крім того, творчість авторів епохи Відродження (Данте Аліґ’єрі, Джованні Боккаччо) закріпила діалект як літературну мову. Тому і автор «Божественної комедії» (Данте Аліґ’єрі) вважається основоположником літературної італійської мови.

Італійська мова є однією з найбільш легких для освоєння, що позбавить Вас труднощів, які виникають при вивченні іноземних мов. Для опанування будь-якою мовою потрібно затратити сили і час, але радість від першого справжнього спілкування з носіями мови повністю виправдає всі докладені зусилля.

Італійський алфавіт — це добре знайома зі школи латиниця. Він практично повністю співпадає з англійським. Проте набуття правильної вимови є досить складним і важливим етапом, а тому розпочинати варто саме з алфавіту. Із словами та фразами стане набагато простіше після того, як Ви навчитесь вимовляти окремі букви. А вже коли ознайомитеся з певними правилами — зможете правильно вимовляти і читати всі слова. Вміння рахувати — це також важлива навичка для будь-якої мови. Чим більший Ваш словниковий запас, тим простіше розпочати говорити італійською. Тому спочатку потрібно звернути увагу на прості слова, які використовуємо в повсякденному житті. Ви побачите, що Ваш активний словник починає швидко збільшуватись. Для цього рекомендуємо мати записничок і фіксувати назви предметів, що Вас оточують. Ще можна наклеїти ярлички з італійськими назвами на всі речі у домі. І Ви будете вивчати слова, коли лиш подивитеся на предмет. Ви зможете швидше почати спілкуватися з італійцями (нехай на простому початковому рівні) після освоєння основ ведення діалогу та ключових розмовних фраз.

Безперечно, один з найкращих способів набути або покращити свої мовні та мовленнєві навички й уміння — це спілкування і вивчення мови з викладачем. Викладач виправить Ваші граматичні помилки, допоможе вдосконалити вимову, ознайомить з найбільш корисними розмовними фразами тощо. Бажаєте освоїти італійську мову? Запишіться на Перші Київські курси іноземних мов (Тернопіль). Кращі курси іноземних мов у Вашому місті завжди готові здійснити мрії своїх учнів.

Як і в будь-якій іншій мові, в італійській можна виділити фонетичний, морфологічний і синтаксичний рівні. Особливості фонетики: чіткість і повнозвучна вимова голосних. Звучання подвійних приголосних чітке та довге. В італійській більше звуків, ніж букв. Тому деякі звуки передаємо буквосполученнями. Крім того, більшість слів закінчується голосними. Все це робить італійську мову такою мелодійною і приємною на слух. Всі тонкощі вимови італійської мови Вам відкриють на Перших Київських курсах іноземних мов (Тернопіль). Фонетична частина програми дає можливість здобути навички правильної артикуляції звуків, навчитись читати і розмовляти з правильною інтонацією. На курсах італійської мови (Тернопіль) приділяють увагу і граматиці. Спочатку говоримо про теперішній, минулий і майбутній час, які переважно утворюються за допомогою допоміжних дієслів. Основи граматики — правила відмінювання дієслів. В італійській мові є багато неправильних дієслів, які змінюються у відповідності до часів. Неправильні дієслова називаються так тому, що їх правила відмінювання є специфічними. Ці дієслова необхідно просто запам’ятати. В процесі опанування італійською мовою потрібно багато працювати з артиклями. Певна річ, лексичний запас дає можливість розвивати вміння говоріння. Для цього на курсах італійської мови (Тернопіль) розглядають загальновідомі теми (наприклад, «Моя сім’я», «Навчання», «Робота», «Мій день» і т.д.), що дає змогу розширювати активний словник. Лексика «закріплюється» за допомогою цікавих і різноманітних завдань, відтворення життєвих ситуацій на заняттях. Для кращого засвоєння та опанування матеріалом ми також виконуємо письмові завдання. Вдома рекомендуємо додатково переглядати фільми і мультфільми на італійській. Це простий та легкий спосіб максимально швидко звикнути до звучання і структури мови. Головною метою Перших Київських курсів іноземних мов є розвиток у студентів вміння спілкуватись в різних ситуаціях повсякденного життя. Вони набувають умінь говоріння, письма, читання, аудіювання (слухання), щоб завжди бути впевненими, відчувати італійську мову язиком, розумом, душею.

Правильно організований час, уміло підібраний об’єм і тип матеріалу для кожного заняття дозволяють легко та із задоволенням вивчати італійську мову на Перших Київських курсах іноземних мов (Тернопіль) і сформувати базовий рівень за доволі короткий термін.

Вивчення будь-якої іноземної мови дозволяє підвищити самооцінку і впевненість у собі. Ви будете щасливі, адже зможете познайомитися з новими людьми та відправитись у подорож, про яку завжди мріяли. Це таке задоволення — розуміти про що з тобою розмовляють і бути в змозі не тільки відповісти, але й поспілкуватись! Вивчайте мови тільки на кращих курсах іноземних мов Вашого міста — Перших Київських курсах. І все буде «perfetto»!