ДЕНЬ ТРЕНІНГІВ ВІД «СОВи» В ЧЕРНІВЦЯХ

(Автор: Маряна Григоринська)

ЧЕРНІВЦІ, 10 січня 2018 року. Дуже рада, що мала таку чудову можливість відвідати тренінг для викладачів англійської мови, який відбувався у м. Чернівці на теренах гімназії №7, 10 січня 2018 р. Організатором заходу була Лана Сушко – тренер вчителів англійської мови, директор студії СОВА (Студія Освіти Викладачів).

Захід мені дуже сподобався, тому із задоволенням поділюсь своїми  враженнями.  Це був дуже корисний досвід, який дав змогу почерпнути багато нових ідей, зарядитись енергією та натхненням, які є необхідні у професії вчителя, а особливо на початку нового навчального семестру.

Загальна тема семінару: «Вчимося, ділимося, ростемо».  Програма тренінгу пропонувала великий вибір занять, що давало можливість кожному із учасників вибрати для себе те, що його найбільше зацікавило, а саме:

 1. Англійська для дітей (Younger Learners Track)
 • Малювати чи не малювати (To draw or not to draw)

Тренер: Оксана Торубара ( Oksana Torubara)

 • Рольові ігри (Role plays)

Тренер: Марина Антонюк (Marina Antoniuk )

 • Оцінювання навчання у початковій школі (Assessment of/for learning in primary school)

Тренер: Юлія Гусак (Yuliia Husak)

 1. Англійська для підлітків (Teenagers Track)
 • Kahoot it! (Прокахутьте це) (Kahoot – платформа для навчання, що базується на електронних іграх)

Тренер: Юлія Гусак (Yulia Husak)

 • Змішане навчання (Blended Learning )

Тренер: Світлана Матис (Svitlana Matys)

 • Мотивація підлітків: пряник чи батіг чи незалежний учень? Motivating Teenagers: A carrot, a stick or an independent learner?

Тренер: Лана Сушко (Lana Sushko)

 1. ЗНО (Exam Track)
 • Гарні поради до слухання на ЗНО (Good listening tips for ZNO)

Тренер: Марина Єсипенко (Marina Yesipenko)

 • Ігри для підготовки ЗНО (ZNO preparation games)

Тренер: Лана Сушко (Lana Sushko)

 • Практичні ідеї для ЗНО (Practical ideas for ZNO)

Тренер: Оксана  Торубара (Oksana Torubara)

 1. Англійська для дорослих (Adults Track)
 • Модні  слова  вчителя (Teacher’s Buzz Words)

Тренери: Оксана Попел, Маріанна Юрчак (Oksana Popel / Marianna Yurchak)

 • Як зробити невеличку розмову великим хітом  (How to make small talk a big hit with your students)

Тренер:Оксана Торубара  (Oksana Torubara)

 • Чому лексичний підхід? Why lexical approach?

Тренер: Марина Єсипенко (Marina Yesipenko)

На заняттях розповідали про нові та цікаві способи навчання англійської мови. Так як я викладаю англійську мову в дитячих та підліткових групах, то я відвідала такі семінари:

 1. Англійська для дітей ( Younger Learners Track)

Малювати чи не малювати (To draw or not to draw)

Тренер: Оксана Торубара (Oksana Torubara) – доцент Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка

Перш за все нам показали просту та легку для освоєння техніку малювання, завдяки якій навіть ті, хто малювати не вміють, почнуть малювати. Потім розповіли, як цю техніку можна використовувати в процесі навчання для ефективнішого вивчення англійської мови. Таким чином, за допомогою малювання ми можемо зробити засвоєння складного матеріалу простішим і доступнішим. Наприклад, малюнки можна використовувати для пояснення граматичного чи лексичного матеріалу, що зробить процес більш  цікавим і легшим для розуміння та запам’ятовування.  Крім цього, наш тренер розповіла, що пам’ять  «більше любить» малюнки, аніж графічні знаки тексту і продемонструвала, як саме можна «кодувати» текст в малюнки. А це сприятиме легшому та швидшому запам’ятовуванню інформації.

Отже, на занятті нас навчили, як можна застосовувати малюнки на заняттях англійської мови для ще ефективнішого її вивчення.

 1. Англійська для дітей ( Younger Learners Track)

Рольові ігри (Role plays)

Тренер: Марина Антонюк (Marina Antoniuk) – викладач англійської мови Київського ліцею «Алско»

На занятті нам розповіли про те, як можна застосовувати рольові ігри на уроках англійської мови. Вони розвивають в учнів мотивацію до навчання та роблять урок англійської мови більш цікавим. Також тренер розказала про поняття уявної ситуації та уявних персонажів, завдяки яким можна створити певну комунікативну ситуацію, в якій учні  будуть спілкуватися англійською мовою на відповідну тему. В такій ситуації кожен зможе  представити себе в ролі якогось уявного персонажа (короля, президента, вовка і т.д.), в певній уявній мовленнєвій ситуації (в кафе, на співбесіді,  на дні народженні і т.д.). Це сприятиме вдосконаленню комунікативних вмінь та навичок в спілкуванні англійською мовою, а також активізації англійської лексики на різні теми в залежності від комунікативної ситуації.

Отже, рольові ігри в процесі вивчення англійської мови мотивують, а також сприяють розвитку комунікативних навичок учнів.

 

 1. Англійська для підлітків ( Teenagers Track)

Мотивація підлітків: пряник чи батіг чи незалежний учень? Motivating Teenagers: A carrot, a stick or an independent learner?

Тренер: Лана Сушко (Lana Sushko) – організатор заходу, а також тренер вчителів англійської мови, директор студії СОВА (Студія Освіти Викладачів)

Наш тренер розповіла, як можна мотивувати підлітків до навчання. А це, за її словами, можна зробити тільки за допомогою одного єдиного способу – встановленням гарних відносин. Так, саме це і є ключем до мотивації. Створення хорошої атмосфери на уроці стимулює підлітків до навчання. Завдяки їй учні можуть почувати себе комфортно при взаємодії один з одним та вчителем. Таке навчальне середовище допомагає їм бути більш відкритими та впевненими у собі. Таким чином, учні будуть брати активну участь у навчальному процесі і їх робота на уроці буде продуктивнішою і результативнішою. Цікаві, веселі та розвиваючі ігри  допоможуть у встановленні гарних відносин, що створить сприятливу до навчання атмосферу та підвищить мотивацію. В результаті вивчення англійської мови буде ефективнішим. Існує велика кількість ігор, які можна використовувати на заняттях з цією метою. Однак, необхідно взяти до уваги не тільки  зміст гри, але й форму її проведення. Важливо, щоб учні грали ігри в колі, так як науково доведено, що саме будучи в колі між людьми створюється відчуття єдності, дружби та довіри, що, безсумнівно, сприяє хорошим взаєминам.

Отже, головну роль для мотивації у навчанні підлітків відграють хороші відносини, які потрібно встановити і старатися постійно підтримувати.

На заняттях не тільки демонстрували нові методи у навчанні англійської мови, а й практично застосовували їх за участі всіх присутніх заходу, що дало можливість наочно побачити, як саме можна використовувати різні методи в процесі навчання. Наприкінці тренінгу кожен учасник отримав сертифікат.

Тренінги такого типу є надзвичайно важливими, оскільки вони дають можливість розширити знання, поділитись та обмінятись досвідом, вдосконалити вміння та навики, а також розширити коло знайомств та встановити нові контакти з людьми, тої самої професії. Це відіграє велику роль  для подальшої успішної викладацької діяльності.

 1. : 11 січня 2018 року Мар’яна Григоринська поділилася матеріалами та інформацією з відвіданого нею семінару, який відбувся в м.Чернівці, з викладачами «Перших Київських курсів іноземних мов» в м.Тернопіль на засіданні методичного об’єднання.