День святого Валентина Традиції святкування в різних країнах світу

   14 лютого мільйони людей в усьому світі вітають один одного з «днем святого Валентина», який прийнято також називати «днем закоханих». Мільйони подарунків та листівок-«валентинок» купуються з нагоди «свята». Переважна більшість з тих, хто відзначає цей день, обманюючись нібито церковною назвою та іменем святого Валентина, вважають, що роблять добру, а можливо навіть і благочестиву справу. Адже і Бог є Любов, і святий Валентин нібито постраждав за те, що попри заборону римського імператора вінчав закоханих.

Традиції святкування:

   У невеликому японському містечку Тои місцеві жителі придумали Карнавал Любові, в честь Святого Валентина. Вулицями ходять натовпи закоханих і кожен прагне вигукнути визнання в любові. Карнавал починається рано вранці і закінчується пізно вночі. У Японії практикують наступний цікавий метод: пари, які впевнені у своїй вічній любові можуть висловити свої почуття на папері і відправити лист спеціальною поштою. Це послання буде доставлено адресату в День Святого Валентина рівно через рік. А ще в Японії в цей день закохані дарують один одному солодке. Цього дня шоколадними тортами і тістечками у вигляді сердечок об'їдаються закохані. І не випадково, адже шоколад визнаний найпотужнішим афродизіаком, який пробуджує сексуальність!

   У Парижі розміщують електронні табло, на яких 14 лютого всі закохані можуть висловити один одному ніжні слова. У пристрасних і велелюбних французів прийнято дарувати в цей день коханим коштовності і ювелірні прикраси, а в романтичній північній Данії закохані посилають один одному засушені білі квіти, часто це троянди.

   В Італії , звідки, згідно з легендою, бере свій початок День святого Валентина, цей день називали Днем Весни і Любові. Всі урочистості проводилися на свіжому повітрі - закохані гуляли цілий день, не перестаючи зізнаватися в коханні. У Турині, наприклад, наречений і наречена оголошували всім про свої заручини саме в День Всіх Закоханих - ця старовинна традиція збереглася і донині.

   За кілька днів до свята італійські магазини прикрашаються величезною кількістю всіляких цукерок. Власне і дарувати закоханим прийнято солодкі цукерки - вважається, чим більше цукерок подарують, тим міцніше буде їхнє кохання.

   Може бути, саме тому у закоханих існує поняття цукеркового періоду у відносинах - коли любов б'є через край. Цього дня закохані пари зазвичай влаштовують романтичні вечері в ресторанах або піцеріях. Крім цукерок прийнято дарувати троянди, парфуми, шоколад і діаманти.

   Ще одним дуже популярним подарунком в Італії є Baci Perugina - маленькі горішки фундука, вкриті шоколадом. У кожній цукерці знаходиться записка з висловлюванням на любовну тему.

   А ось в Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх звужений.

   Дивно, але це повір'я жваво досі - правда, багато хто йому слідують заради жарту, щоб підняти собі настрій, і тільки.

   Популярними подарунками на Валентинів день в Англії вважаються солодощі у вигляді сердечок, м'які іграшки, особливо улюблені в Британії плюшеві ведмедики Teddy, і незмінні листівки-валентинки.

   В Австрії в цей день багато подружніх пар, та й просто закохані, з різних куточків Австрії відправляються в маленький, але дуже привітний містечко Крумбах, затишно розташувався в Баварії неподалік від Мюнхена. Багато закохані пари хочуть потрапити туди, і це зовсім не випадковість, адже саме в цьому містечку є церква, закладена на честь його святого. Колись священик обдаровував наречених закоханих букетами квітів - тепер же, навпаки, закохані несуть букети йому.

   Давним-давно серед австрійських чоловіків виникла традиція в цей день дарувати своїм жінкам шикарні букети квітів. З цієї традиції чоловікові, слід вкрай обережно і вдумливо вибирати квіти для своєї другої половинки, щоб придбати саме ті квіти, аромат яких вона любить найбільше.

   Чоловіки і діти в Австрії в цей день подарунків не отримують, все увага спрямована тільки на жінок. Австрійці зробили День Всіх Закоханих чимось на зразок другого Міжнародного жіночого дня, коли чоловіки обдаровують своїх улюблених шоколадними цукерками, квітами і прикрасами.

   З особливим нетерпінням чекають цього дня незаміжні дівчата в Голландії : адже 14 лютого не вважається непристойним самій зробити пропозицію коханому, і якщо обранець згоден одружитися, він дарує нареченій красиве шовкове плаття.

   Так чи інакше, День святого Валентина святкують скрізь, тільки от в Німеччині 14 лютого прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння, оскільки Святого Валентина німці вважають покровителем НЕ закоханих, а душевнохворих. А Саудівська Аравія є єдиною в світі країною, де це свято офіційно заборонений.

   З найширшим розмахом прийнято відзначати День святого Валентина в США і Канаді . В Америці День всіх закоханих стали святкувати пізніше, ніж у Європі, з 1777 року.

   На початку минулого століття американці в День Святого Валентина стали посилати солодкі марципани своїм нареченим. Після американці налагодили виробництво карамелі і стали видряпувати на цукерках ще й ніжні слова. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові. У 50-ті роки цукерки стали укладати в картонні коробочки у формі серця.