Батькам до уваги. Частина 2. Поради з навчання дітей англійської

Викладач Лисенко І. М.

Коли ж мета задана і мотивація правильно сформована, Вам, дорогі батьки, пропонуються деякі поради, щоб вивчення іноземної мови було ефективним, а процес освоєння - невимушеним і радісним.

1.Проявляйте інтерес до навчання
   Обов'язково цікавтеся, що дитина сьогодні вивчив, що у неї виходить, що викликає труднощі. Дітям важливо показувати значимість їх роботи, уникайте байдужості.

2.Вибирайте хорошого викладача
   Ставлення до навчання сильно залежить від особистості вчителя. Якщо дитина займається на курсах або з репетитором, вибирайте педагога, який любить дітей і має досвід роботи з ними. Після кількох занять обов'язково поцікавтеся у дитини, чи подобається йому вчитель і заняття.

3.Застосовуйте цікаві методи навчання або вибирайте викладача, який використовує такі методи
   Ця порада актуальна для батьків найменших учнів. Діти люблять співати, танцювати, малювати. Чому б не використати це на благо?! Дитина гіперактивна, ій складно всидіти на місці? Нехай вчить слова у русі. Наприклад, бігає і говорить слово "run", стрибає і повторює слово "jump". Після півгодини такого активного навчання можливо запам'ятати 7-10 нових слів і вихлюпне накопичену енергію. Дітям, які люблять малювати, можна запропонувати замальовувати нові слова, це розвиває уяву і полегшує запам'ятовування.

4.Не забувайте про ігри
   Комп'ютерні ігри на англійській мові теж будуть корисні, якщо використовуються не більше ніж півгодини на день. Бажано, щоб це були розвиваючі ігри або спеціальні навчальні програми, представлені в ігровій формі. В інтернеті можна знайти масу подібних додатків, вони відмінно допомагають освоїти нову лексику.

5.Вибирайте хорошу літературу. 
   Підручник не обов'язково повинен бути нудним. У книжкових магазинах продаються чудові посібники з англійської мови для дітей, вони викладені в легкій розважальній формі, відмінно проілюстровані. Подібні книги можна використовувати в якості основного підручника для занять з репетитором або для додаткової роботи вдома.

6.Шукайте нову інформацію  
   Найчастіше дітям пропонують читати англійською  «Трьох поросят» або «Попелюшку» - то, що вони вже десятки разів бачили, чули, читали. Не всім дітям це цікаво. Можливо, їм хочеться дізнатися щось нове. Спробуйте придбати книгу сучасних казок англійською, скачати в інтернеті пізнавальні розповіді, смішні історії для дітей. Дитина з радістю буде вивчати новий матеріал, вчити слова, адже він не знайде цей твір рідною мовою.

7.Перекладайте мультфільми
Цим способом можна користуватися як дітям, так і дорослим. Герої класичних англомовних мультиків говорять простою мовою, зрозумілою дитині.

8.Розбирайте тексти пісень 
   Підліткам напевно цікаво дізнатися, про що співає улюблений виконавець. Якщо складно сприймати текст на слух, знайдіть його в інтернеті і перекладіть. Не потрібно при цьому нав'язувати свої музичні смаки, працюйте з тими піснями, які любить ваша дитина. Це допоможе вам налагодити взаємини з підлітком, стати трохи ближче до нього.

9.Частіше міняйте види діяльності
    Дитина швидко втомлюється від однотипних занять, тому бажано кожні 10-20 хвилин змінювати вид діяльності. Наприклад: перші 15 хвилин дивіться мультик, потім 10 хвилин обговорюєте його, потім 15 хвилин читаєте казку, протягом наступних 10 хвилин дитина може спробувати переказати прочитане.

10.Дайте дитині відчути себе важливим
    Придбали нову техніку? Попросіть школяра допомогти вам перекласти  написи на гаджеті. Поїхали за кордон? Нехай запитає дорогу до готелю або купить щось в магазині, використовуючи англійську мову (звичайно, це повинно відбуватися під вашим наглядом).

11.Правильно заохочуйте
   Сподіваємося, ви не забуваєте хвалити і заохочувати свого юного учня? І цей момент можна використовувати для навчання! Наприклад, ви купили дитині цукерки, скажіть, що по-англійськи це "candy". Можна купувати дитині в нагороду наклейки з улюбленими героями, нехай прикрашає ними зошити (а заодно і шпалери в своїй кімнаті :-)). Вирішили сходити в зоопарк? Спробуйте разом вивчити назви тварин англійською, поки гуляєте. 

12.Вчіться разом 
   Це порада для тих батьків, які не вчили англійську в школі. Для вас використання перерахованих вище методів поки важко. Але не турбуйтеся, вихід є завжди. Чому б не почати вчити англійську разом з дитиною? Хороший приклад заразливий!