Батькам до уваги. Частина 1. Поширені помилки в мотивації для вивчення англійської мови

Викладач Лисенко І. М.

Багато батьків задаються питанням: «Як змусити дитину вчити англійську?». Сьогодні ми, викладачі «Перших Київських курсів іноземних мов. Харків », допоможемо  визначитися та відповісти як правильно зацікавити та мотивувати  дитину у вивченні англійської мови.
   Думаєте, дітей складно змусити що-небудь вчити? Ми  не можемо з вами  не погодитися, вони чудові учні. Але навіть досвідчені батьки не завжди можуть зацікавити дитину англійською, іноді вони допускають поширені помилки в мотивації. Давайте разом розглянемо, що заважає дітям вивчати мову, і як допомогти їм впоратися з труднощами.

1.Негативне ставлення до англійської та  вчителя
   Для дітей авторитет батьків - значуща річ, здатна творити чудеса або відбити бажання що-небудь вивчати. Згадайте, що ви говорите про англійську і вчителя англійської. Чи вважаєте, що вчити мову шалено захоплююче, а педагог - відмінний наставник? Дитина буде думати аналогічно. Але вона не захоче вчити англійську, якщо мама або тато кажуть, що «чудово живуть і без знання іноземної мови». Діти наслідують батьків, прагнуть у всьому бути схожими на них. Якщо ваш учень не хоче вчитися тому, що бажає бути «як батьки», треба виправляти ситуацію.

2.Неправильні цілі
   Постановка цілей - перший важливий крок, який вам потрібно зробити разом з дитиною. Часто батьки кажуть: «Будеш знати англійську, зможеш стати успішним менеджером або супервайзером. Зможеш працювати в престижній компанії ». Відмінна мета ... для старшокласника. А що, якщо дитині всього 7-10 років? Чи хоче він працювати менеджером? Чи розуміє загадкове слово «супервайзер»? Хто ці люди, і чому він повинен бажати працювати в престижній компанії? Може, дитина в цьому віці хоче продавати морозиво або виступати в цирку. Чи не квапите дитинство. При виборі мети орієнтуйтеся на сьогоднішні інтереси дитини, а не на далекі розмиті перспективи.

3.Невірна мотивація
   Деякі батьки залякують дитину замість того, щоб розповісти ій, як корисно і чудово вчити англійську. Можливі репліки: «Не будеш вчитися, станеш двірником!», «Ти що, хочеш здаватися всім самим дурним?». Так, не завжди діти поводяться добре, але хіба негативні емоції здатні мотивувати їх?!

4.Небажання зрозуміти дитину
   Чи вважаєте, що дитина повинна вчитися «на відмінно», не повинен допускати помилки? Прагнення до досконалості не завжди виправдано. Не потрібно сварити дитину за промахи, краще спробуйте дізнатися, що послужило причиною помилки. Можливо, ій не зрозуміле якесь правило, та  просто соромиться попросити вчителя пояснити його? Може бути, погано себе почував під час контрольної? А може, перенервував, боячись зробити помилку?

5.Порівняння з іншими дітьми
   З цією проблемою знайомі багато батьків. Згадайте, ви коли-небудь говорили щось на кшталт: «А Петя знає англійську краще за тебе. Він такий розумний хлопчик »? На підставі цього дитина робить висновок: «Петя розумний, а я дурний. Петя краще мене, мене не люблять ». Погодьтеся, зовсім не надихає подібна репліка.

   Скориставшись нашими порадами, ви зумієте не лише правильно сформувати мотивацію, але і правильно організувати процес вивчення іноземної мови.